Odkud a jak začít s péčí o pleť

Tak, jako je pro nás přirozené mýt si zuby nebo si umývat tělo, mělo by pro nás být přirozené starat se i o naši pleť, a to ať už jste žena nebo muž. Naštěstí je doba, kdy byla péče o pleť opomíjena téměř tatam a my vám v tomto článku pomůžeme s výběrem té správné péče vám na míru!

 

Proč je péče o pleť důležitá a prevence dvojnásob

V ideálním světě bychom nemuseli řešit vrásky, akné ani jiné kožní projevy. Bohužel, realita je jiná, a tak nám nezbývá, než se tomu postavit čelem. Ale nejen kvůli vráskám nebo kožním problémům bychom měli pleti věnovat zvláštní péči. Je třeba si uvědomit, že se denně setkává s prachem a jinými nečistotami, je vystavena slunečnímu záření a také stresu.

 

Bohužel, stále valná většina z nás tyto problémy (ať už se jedná o vrásky nebo akné) řeší až když daný problém nastane, neřeší tedy prevenci, což bývá často nejjednodušší cesta. Však to znáte, těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Čím dříve s péčí o pleť začnete, tím dříve se vám vaše pleť odvděčí.

 

Správná péče je základ krásné pleti

DSC_9094

O pleť bychom se měli starat ideálně dvakrát denně, ráno a večer (stejně jako si čistíme zuby). Správná péče by měla sestávat z řádného čištění pleti, které je základem péče. Je nutné smýt zbytky make-upu, nečistot, které se na pleti udržují během dne, popřípadě zbytky péče, která se do pleti nevstřebala. Na důkladné čištění pleti doporučujeme použít nejlépe dvoufázovou metodu, kdy se nejprve použije přípravek na olejové bázi nebo balzám, který rozpustí make-up a nečistoty a poté čistící gel nebo pěnu pro dočištění. Pokud nechcete kupovat speciální přípravek jen na čištění obličeje, zkuste naše Favour pěnové mýdlo, které čistí, nevysušuje a navíc napomáhá udržet vhodnou hladinu pH. Mezi naše další čistící produkty patří pěnová sprchová pěna Velvet, která čistí do hloubky, vyživuje a zvláčňuje pokožku a lze použít taktéž na obličej. A pro dětskou nebo velmi citlivou pokožku je tu sprchová pěna Cuddle, která s pokožkou přímo mazlí.

DSC_8940

Po správném vyčištění je řada na vhodně zvolenou cílenou péči, tu volte podle problému, který aktuálně s pleti chcete řešit. Na základě stavu a stáří vaší pleti tedy zvolte správnou péči. Například aknózní pleť bude hledat přípravky s antibakteriálními a hojivými účinky, citlivá pleť bude hledat přípravky bez parfemace apod. Jak jsme již uvedli výše, důležitá je stejně tak i prevence. Pokud si chcete zachovat mladistvou pleť s minimálními známkami stárnutí, je třeba ji již preventivně udržovat. S bojem proti vráskám a známkám stárnutí je dobré začít co nejdříve, klidně od pětadvaceti let, a to nejlépe ve formě séra, které většinou obsahuje aktivní látky, ve vyšších koncentracích, které proniká hluboko do pleti a pomáhá přímo s daným problémem. Použít můžete naše sérum proti vráskám Niagara s obsahem kozího kolostra, které je unikátní svým složením zejména proto, že je mlezivo (neboli kolostrum) jediným přírodním zdrojem epidermálního růstového faktoru. Ten se věkem z těla postupně vytrácí a má za následek povadnutí pleti.

DSC_8720

Aby se péče do pleti správně uzamkla a abychom dodali i pleti potřebnou hydrataci, je nutné jako poslední krok využít krém. Do ranní rutiny je vhodné zařadit lehčí krém, který bude možné například použít jako podklad pod make-up, tím by mohl být Spectrum Geranium, který navíc bojuje proti akné a je vhodný i pro velmi citlivou a ekzematickou pleť. Na noc je dobré vybírat hutnější krémy, které dodají zejména vláhu, uzamknou péči do pleti a budou pomáhat v regeneraci během spánku jako Spectrum Cassia.

 

Problémy mají kořeny většinou uvnitř

U vážnějších kožních problémů (akné, ekzémy, citlivá pokožka atd.) je důležité se kromě externí péče zaměřit i na péči o vnitřek těla. Problém je kolikrát ve špatné stravě, problémovém trávicím systému, apod. Abychom naše zdraví a stav těla co nejvíce vylepšili, je vhodné nasadit kromě zdravé stravy a pohybu i doplňky stravy, které nám ve zdraví pomohou. Pro celkovou podporu zdraví můžete užívat náš ImunIQ, pro detoxikaci těla Elixír a pro cílenou péči pro krásnou pokožku, vlasy a nehty lze tělu externě dodávat kolagen pomocí Kolagenu v drinku PRO Collagen Antiageing Beauty (tříměsíční kůra) nebo Collagen Boost drinku.

 

Chovejme se eticky v životě i v kosmetice

Nejen u kosmetiky, ale u všech našich produktů dbáme taky na etiku. Všechny výrobky jsou netestované na zvířatech, jsou čistě přírodní (neobsahují žádné umělé složky) a jsou vyvíjeny u nás v České republice a vyrobeny u našich bratrů na Slovensku. Podporujeme tím naše chytré mozky, slovenské sousedy, ale i matku Zemi, která nám poskytuje tyto své poklady a my vám je nabízíme v jedinečných produktech a přípravcích.

 

Souvicející produktu

AN_velvet_1 Spectrum  P1090139_2