Proč všichni šílí po kolagenu a co byste o něm měli vědět

Všichni chceme mít krásnou pleť. vlasy a nehty a zároveň zdravé klouby, svaly a kosti. K tomu je samozřejmě důležitá péče o naše tělo. Tuto péči můžeme ale podpořit i ve formě výživových doplňků a dalších preparátů. V poslední době se (nejen na sociálních sítích) roztrhnul pytel s přípravky obsahující kolagen, i na našem e-shopu najdete nově drinky obsahující aminokyseliny podporující tvorbu kolagenu. Ty podporují zdraví kostí a svalů a silné vlasy a nehty. K čemu ale vlastně je kolagen, proč je kolem něj takový povyk a na co si dát při jeho používání pozor?

Boom jménem kolagen

Kde se vzal, tu se vzal a je ho plný internet. Přitom se v lidském těle do určitého věku tvoří automaticky. Když jsme děti, naše tělo ho má dostatek, projevuje se například jemnou a pružnou kůží. Nachází se však ale i ve chrupavkách, vazech, šlachách a slouží jako mazivo pro kosti a klouby. Postupem života ho ovšem ztrácíme, to se může projevovat jako povislá kůže, popraskaná kůže, vrásky, suché vlasy nebo lámavé nehty. Je ale důležitý i pro správnou funkci buněk, které tvoří tkáně celého těla. Je tedy důležité ho zpět doplnit, strava nám ho totiž může dodat pouze malé množství. Tady tedy nastupují výživové doplňky.

Není kolagen jako kolagen

Na trhu je mnoho značek doplňků stravy obsahující kolagen, většina z nich ho ovšem nabízí v sypkém stavu, který se po smíchání s vodou či jinou tekutinou rozpustí. Tato forma kolagenu není ale zcela efektivní, jelikož se v těle musí rozložit na aminokyseliny předtím, než se má dostat na „místo určení“. Dochází tedy k tomu, že se nestihne do těla vstřebat, ale vylučuje se spolu s močí.

Naše drinky obsahují aminokyseliny, které efektivně podporují tvorbu kolagenu a jsou pro tělo lépe vstřebatelné. Aminokyseliny vyvolají tvrorbu kolagenu a ten se tak dostane přímo tam, kam má a je pro tělo daleko lépe uchopitelný.

 

Krásná a zdravá pokožka a nehty, stejně jako silné klouby a vazy

Na našem e-shopu najdete dva druhy: PRO Collagen Antiageing Beauty a PRO Collagen Joint Nutrition.

P1090414

Nápoj s malinovou příchutí PRO Collagen Antiageing Beauty je originální a komplexní tekutý výživový doplněk pro krásnou pokožku, vlasy a nehty. Obsahuje aminokyseliny a vitamin C, které jsou potřebné pro správnou tvorbu kolagenu v těle. Pomáhá vyplňovat vrásky díky obsahu kyseliny hyaluronové. Dále působí proti stárnutí pokožky díky antioxidantům ze zeleného čaje a zázvoru, osvěžuje tělo díky extraktu z jeřabiny, pomáhá udržovat nehty (díky zinku), pokožku i vlasy (spolu s biotinem) v normálním stavu a přispívá k normální pigmentaci pokožky a vlasů (díky mědi).

P1090394

Naproti tomu drink PRO Collagen Joint Nutrition je komplexním doplňkem pro zdravou pokožku, klouby a pohybový aparát. Kromě aminokyselin a vitaminu C obsahuje také stavební prvky chrupavek, kloubů a šlach, pomáhá bojovat proti zánětům, které klouby poškozují, přináší hydrataci do tkání a kloubů, což ulehčuje jejich pohyb. Dále pomáhá odstraňovat únavu a buňkám pomáhá bojovat proti oxidačnímu stresu. Působí také příznivě na klouby a kosti díky extraktům z kurkumy.

 

Pro co nejlepší výsledky a nejen krásnou pokožku, vlasy a nehty, ale i zdravé klouby a vazy je vhodné tyto dva kolagenové drinky kombinovat.

Výsledky nejsou na počkání

Účinky těchto přípravků se dostaví zhruba po 2-3 měsících (doporučujeme tedy 3měsíční kúru) používání a projeví se zvýšenou tvorbou kolagenu a doplněním kyseliny hyaluronové.

Na co nezapomenout a na co myslet

Tento přípravek obsahující kolagen a další stopové prvky je určen pro dospělé ženy a muže, kteří chtějí dodat svému tělu podporu zdraví. Jedná se o doplněk zdravé a vyvážené stravy, nikdy by ji tedy neměl nahradit. Přípravek také není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy.

 

Související produkty

 

Artboard8  Artboard5  Artboard2-1