Když už detox, tak kompletní

FACEBOOK COVER

Už 20. března přivítáme jaro, na což se my už moc těšíme! Sluníčko, teplo, všude to rozkvete, tráva se opět zezelená a my začneme shazovat přebytečné svršky. Předtím, ale než se naplno odevzdáme jaru, bychom měli zakončit zimu, a to komplexním detoxem! 

 

Detoxem rozumíme jakýsi restart, nejen těla či organismu, ale i naší psychiky a psychického zdraví, nebo prostředí, ve kterém žijeme. Jedná se o jakési očištění a znovu nastartování pro následující období. Aby byl detox co nejefektivnější, měl by být komplexní, to znamená, že byste se kromě detoxu organismu měli snažit o duševní detox a očistu domova. 

 

1. Detox organismu

 

 

Samozřejmě klíčovou očistou je očista těla. Pokud mluvíme tedy o detoxu organismu, rozumíme tím především očištění těla od toxinů, těmi mohou být například nestrávené zbytky potravy ve střevech, ale i látky, které vznikají během stresu a jiné psychické zátěži. Během očisty bychom měli tělu dopřávat všechny potřebné živiny, ale v té nejzdravější a nejjednodušší podobě, aby bylo pro tělo lehce stravitelné, vstřebatelné a nijak ho nezatěžovalo. Samozřejmě je vhodné vyřadit nezdravé potraviny a nápoje, tedy takové, které obsahují nadměrné množství cukru, soli a nebo například alkohol či kávu. Obecně je velmi důležité (koneckonců nejen během detoxu) pít dostatečné množství vody, aby se toxiny vylučovaly ven z těla. Pokud se o detox rozhodnete i za účelem redukovat váhu, je potom nutné  zařadit také aktivní pohyb a zaměřit se na menší příjem kalorií, než je jejich výdej. 

 

2. Detox mysli

 

 

Ruku v ruce s očistou těla jde i očištění mysli a celkové psychiky. Stejně jako věnujeme pozornost našemu fyzickému zdraví, měli bychom obracet naší pozornost i našemu vnitřnímu světu a jeho stavu. Je důležité si utřídit myšlenky, občas pomáhá se z určitých věcí vypsat, můžete si určité věci naplánovat, udělat si to-do listy apod. Na zklidnění a očištění od negativních emocí a uzemnění pomáhá jóga a meditace, kdy si můžete pár minut denně dopřát jen sama pro sebe a své myšlenky, soustředit se na dýchání a pohyby, které vaše tělo dělá. V dnešní době internetu najdete na YouTube několik videí, kde na vás mluví, pomáhají vám, říkají na co se máte soutředit a přímo vám s jógou či meditací takto na dálku pomohou. 

DSC_0596

3. Detox prostředí

 

 

Posledním dílkem detoxikační skládačky je očista prostředí, ve kterém trávíme většinu času, a tím je domov. Zkuste kromě generálního úklidu během března i udělat očistu věcí, kterými se obklopujete a nechte si opravdu jen ty, které vám přinášejí radost a které kolem sebe chcete mít. Toto se týká ale například i šatníku, botníku nebo kosmetiky. To, na co jste si během zimy ani nevzpomněli, patrně nepotřebujete a můžete to tak podarovat dál či prodat na online bazaru a něco si tak přivydělat. Kromě hmotných věcí se může očista týkat i toxických lidí kolem nás, proto není od věci se zamyslet, zda se například obklopujeme lidmi, které nejen máme rádi, ale kteří mají stejně rádi nás, kteří by pro nás udělali to samé, co my pro ně. 

 

K čemu je detox dobrý a co může být jeho výsledkem?

Detoxikace je v podstatě restart nebo pořádný nový nádech pro tělo jako celek. Má mnoho blahodárných účinků, podporuje nastartovat samoléčebné procesy našeho organismu, pomáhá odstraňovat toxiny a odumřelé buňky a tkáně, které se v těle hromadí a brání ve správné funkci těla. Dále dochází k zlepšení spánku, čistější pleti, zlepšení trávení a lepší pocit a naladění.


DSC04078

 

Tak co, jdete do toho v březnu s námi? My vám pomůžeme!

Pokud se chcete zapojit a měsíc březen vyhlásit za měsíc detoxikace a přípravou sebe na jaro, stáhněte si náš detoxikační  kalendář a pokud chcete vaši očistu podpořit, máme pro vás zvýhodněnou nabídku na celou kůru našeho Elixíru, který pomůže vašemu tělu se očistit, je zdrojem minerálů, vitamínů a stopových prvků a pomáhá v regeneraci.

 

Kalendář ke stažení:

Stáhněte si kalendář do PC (Obrázek stáhnete stisknutím pravého tlačitka myši a zvolením “Uložit jako…”) a vytiskněte si ho. 

 Detoxikační kalendář DENZA

 

 

S detoxem vám můžou pomoci:

ELIXÍR

(NYNÍ PŘI NÁKUPU 1 ELIXÍRU =  50 % SLEVA NA DRUHÝ)

Elixir_01

CLEANER

Cleaner_01