Tipy pro zářící pokožku

Velké procento  z nás se během svého života potýká se špatným stavem pleti, případně s akné. Některé z nás tyto jevy trápí pouze v dospívání, kdy nejsou pro nikoho žádným překvapením, jen nutným zlem, které je součástí puberty. Tak, jako se ale sami rychle objeví, se většinou i sami zase ztratí. Co ale dělat, pokud se nás drží i v dospělosti nebo se nám v dospělém věku projeví i další znaky problematické pleti?

I když špatný stav pleti není nic ojedinělého, dokáže to pořádně hnout se sebevědomím člověka. A to ať už je ti -náct, nebo jsi tento práh překročil/a. 

Hormonální akné

Prvním krokem za zdravou pletí je nalezení příčiny vzniku akné nebo jiných negativních projevů. Konkrétně v případě akné, je třeba rozpoznat, zda se jedná o akné hormonální, či dlouhodobé. To znamená, zda vzniká během hormonálních změn v těle (vlivem menstruačního cyklu, puberty, těhotenství apod.), nebo nezávisle na nich a tvoří se i v jiných obdobích a dlouhodobě. 

V prvním případě je vhodné vyrovnat hladinu hormonů, což se snadno řekne, ale hůře udělá. Pomoci k vyrovnání může vyvážená strava, pohyb a omezení stresu. Ovšem ze života jen těžko vyloučíte menstruaci, těhotenství nebo menopauzu. Proto přichází na řadu stejné řešení, jako v případě dlouhotrvajících problémů.

Dlouhodobé akné

Pokud se ti vyrážka a pupínky netvoří pouze v určitých obdobích, spojenými s hormonální nerovnováhou, jedná se o dlouhodobé akné. To tím pádem reflektuje nějaký jiný skrytý problém ve tvém těle. I když se na první pohled může zdát, že s akné nesouvisí. Jednou z nejčastějších příčin je nesprávná funkce střev a trávicího systému. Ano, čteš správně. 

V těle, zejména ve střevech, totiž existují bakterie, které se dělí na ty “dobré” a “špatné”, kdy k optimální kooperaci těchto dvou druhů dochází v jejich rovnováze. Pokud se tato rovnováha naruší, může se to projevit nesprávnou funkcí některých orgánů. A kůže, jak již správně tušíš, je orgán! 

Jak tedy postupovat v prevenci proti problémům s pokožkou?

1-min

 

1. Doplnění probiotik a dalších prospěšných látek

Jak jsme již uvedli výše, v těle existují dva druhy bakterií, které se vzájemně potřebují. Tyto bakterie žijí i na naší pokožce a je třeba zachovat jejich rovnováhu. Tu zajistíš dostatečným přísunem probiotik a prebiotik, kterých máme v těle často nedostatek. Právě doplněním těchto látek poskytuješ “palivo” správným bakteriím, které mohou správně bojovat proti přemnožení těch “zlých” a zajistit tak tolik kýžený balanc. 

Probiotika můžeš doplnit ve formě tablet, tedy dodat je celému tělu, nebo v cíleně vybraných produktech, které probiotika obsahují, je dodat pouze pokožce. 

Na našem e-shopu nově také najdeš i kozí kolostrum v tabletách, jedná se o nutričně nabitou kapsli, která celkově prospívá tělu a pomáhá k jeho v rovnováze, stejně tak napomáhá střevům k jejich normální funkci. 

 

2-min

 

2. Vytvořit si rutinu v péči o pleť

Bez pravidelné péče, a především vhodně zvolených produktů, to nepůjde. Drž se vždy těchto 3 kroků a ujisti se, že jsi je všechny pokožce poskytl/a: 

  • důkladné odlíčení a dočistění,
  • cílená péče,
  • hydratace,
  • ochrana proti slunečnímu záření.

Více informací o jednotlivých krocích a správné rutině v péči o pleť jsme psaly v tomto článku. 

3-min

 

 

3. Vybrat vhodné produkty

Když už si vytvoříš návyk ohledně péče o pleť, je stejně důležité začlenit do ní i také vhodné produkty:

  1. Čištění pleti - Pro důkladné očištění pleti je důležité odstranit make-up, případně pouze nečistoty, z obličeje. Na to je vhodné použít čistící přípravek, který nevysušuje a pokožku nedráždí. Náš Favour je pěnový čistič, který pokožku zbaví make-upu i nečistot z ovzduší. Pro dočištění můžeš použít tonizační či květovou vodu, která případně dočistí zbytky make-upu a pleť tonizuje. 
  2. Cílená péče - Pokud jsi teprve na začátku své cesty za krásnou pletí, nebo jsi už zkoušel/a všechno možné a nic nezabralo, zkus svou rutinu co nejvíce minimalizovat a dopřej si restart zevnitř. Kromě probiotik, je pro pružnost a zdraví kůže, důležitý také kolagen, který se postupem let přestává sám v těle tvořit. Proto je nutné jeho tvorbu podpořit. Náš nápoj PRO COLLAGEN Antiageing Beauty nefunguje stejně jako obdobné produkty, ale obsahuje aminokyseliny, které aktivují kolagen a jeho tvorbu. Tím se daleko lépe dostane do těla a zefektivní se jeho funkce. Tento nápoj také můžeš zakoupit spolu s dalšími skincare produkty ve zvýhodněném balíčku. 

Hydratace a ochrana proti slunečnímu záření - O hydrataci pleti se již dost mluví, co se ale stále opomíjí je ochrana proti slunečnímu záření, a to po celý rok! Sluníčko nás totiž nejen, že může spálit, ale také může zhoršovat naše problémy s akné. Proto je důležité pleť hydratovat a chránit před sluníčkem. Krém Spectrum od Ave Natura můžeš použít jako bázi pod make-up, hydratuje a pomáhá udržovat normální stav pleti.

 

Hlavně si z toho nedělej těžkou hlavu

I když věříme, že je to pro tebe těžké, snaž se nad problémy s pletí moc nepřemýšlet. Paradoxně, čím více to budeš řešit, tím horší to může být. Buď v klidu, nestresuj se! Pokud se nedostaví zázraky na počkání a raduj se i z malých pokroků. Zachovej klid a úspěch se dostaví. Pokud budeš potřebovat s čímkoliv pomoct, ať už vybrat správný produkt nebo třeba s jeho dávkováním, napiš nám třeba do zpráv na Instagramu nebo Facebooku

 

 

DOPORUČENÉ PRODUKTY

 

DSC_0628-min     Blogové náhledy - DENZA-min      DSC_0640-min