Nově u nás můžete platit kartou.

DENZA POMÁHÁ: Společně s Nadačním fondem Pavla Novotného věříme v život

Včerejšek už nezměníš, ale dnešek změnit můžeš“, to je motto, kterého se DENZA drží již od začátku svého vzniku a má své neopomenutelné místo u pomyslného stolu nejen v našem osobním životě ale i v naší společnosti. Pokora, láska i pomoc ostatním je přece to nejkrásnější, co můžeme do dnešního světa vnést.

Každý z nás si někdy ve svém životě prošel či prochází různými životními situacemi, radostmi ale bohužel i nenadálými překážkami. Říká se, že nemoc si nevybírá, koho zasáhne a zejména onkologičtí pacienti nesou na svých bedrech to největší břímě z nás všech a má bohužel velmi nepříznivý dopad i na jejich psychické zdraví. Rozhodly jsme se proto využít síly našich přírodních produktů a předat nejen danou sílu, ale i pomocnou ruku právě onkologickým pacientům (a přinést jim do života ještě více naděje a víry).

A právě i to a mnohem více je náplní činností Nadační fondu Pavla Novotného, se kterým jsme se sešly a přímo se zakladatelem panem Ing. Pavlem Novotným společně domluvili začátkem listopadu naší vzájemnou spolupráci.

 

 

centrum zivota.jpg

zleva Pavel Novotný - zakladatel Nadačního fondu, Denisa Kulhavá - majitelka firmy DENZA s.r.o. , Zdeňka Nekudová a Pavla Uhrová 

O Nadačním fondu Pavla Novotného

Nadační fond Pavla Novotného vznikl v roce 2016 primárně za účelem pomoci onkologickým pacientům. Zakladatel Ing. Pavel Novotný se rozhodl, že založí nadační fond, jelikož sám ze své vlastní životní zkušenosti věděl, jak léčba závažného onemocnění dokáže být náročná a jaký má dopad na psychické zdraví člověka. Během náročné léčby se seznámil s uznávaným onkologem Fakultní nemocnice v Ostravě s panem MUDr. Jaroslavem Hájkem a společně se zrodila v hlavě myšlenka a s ním i po 5 letech fond na pomoc v oblastech onkologie. V budoucnu by se chtěl také NF více zaměřit i na jiné oblasti svého působení.

Základním mottem fondu je „Věřím v život“, protože víra v uzdravení se je nedílnou součástí každé úspěšné léčby.

Centrum života

Pod křídla Nadačního fondu Pavla Novotného patří i Centrum života v ostravské části Vítkovice. Centrum je určeno prvotně pro lidi, kteří bojují s rakovinou a jejich rodinné příslušníky. Součástí je také ale i malebná kavárna pro širokou veřejnost a místnost pro besedy i přednášky. Svou diagnózu může onkologický pacient řešit přímo v centru, v rámci zdravotního poradenství, přímo s lékaři a dalšími odborníky, kteří do centra pravidelně docházejí. Konzultaci svého zdravotního stavu si může onkologický pacient rezervovat zcela zdarma.

Cílem Centra života je poskytnout na jednom klidném a příjemném místě všechny informace a potřebnou pohodu za společnosti lidí se stejným životním osudem. Člověk, který bojuje se zákeřnou nemocí získá v Centru Života nejen oporu a potřebnou pomoc, ale také se dozví co nejvíce potřebných informací o své nemoci a může je navíc ihned prodiskutovat s ostatními. Navíc za společnosti výborné kávy Coffee Culture, praženou přímo pro Nadační fond Pavla Novotného a sladké dobroty na talíři ve formě Marlenky se bude cítit opravdu jako doma.

 

 

centrum 

Jak se DENZA rozhodla pomoci?

V DENZA si uvědomujeme veliký přínos Nadačního fondu Pavla Novotného a chtěly bychom podpořit nejen činnost Centra Života, ale také vyslovit neuvěřitelnou poklonu všem dobrovolníkům a ocenit jejich ochotu pomáhat lidem. Jelikož jsou to zejména oni, kteří každodenně nacházejí, a hlavně udržují pacientovu víru v život.

Finanční zvýhodnění pro dobrovolníky NF Pavla Novotného

Nadační fond Pavla Novotného disponuje velkým počtem dobrovolníků, kteří docházejí do nemocnic na území Moravskoslezského kraje a zlepšují život pacientům ochotou naslouchat či vést debaty o obyčejných věcech. Dobrovolníci hlavně věnují bez zištných důvodů svůj čas, který je nestojí nic, ale pro člověka s vážnou nemocí je vzácný a třeba i plný úzkosti a trápení.

Hlavním cílem dobrovolníků je dodat pacientovi i jeho rodině potřebnou víru a sílu. V DENZA si uvědomujeme, jak je činnost dobrovolníka náročná, a hlavně přínosná. Proto bychom jim chtěli poděkovat a podpořit je finančním zvýhodněním. Dobrovolníci si mohou na našem e-shopu koupit přírodní produkty AVE NATURA se slevou.

 

NF

 

Přednášky o zdravém životním stylu

Jelikož jsme chtěly podpořit Nadační fond Pavla Novotného nejen na dálku ale také i přímou účastí, rozhodly jsme se poskytnout pacientům naše zkušenosti z osobního života se zdravým životním stylem ve formě přednášek. Našim cílem je předat osobní rady a tipy, jak do svých každodenních návyků zařadit víze ze zdravého životní stylu. Hlavně také šířit osvětu o důležitosti vyvážené stravy, pohybu a dalších důležitých návycích v rámci prevence i v různých stádiích onemocnění.

Je totiž vědecky prokázáno, že příčinami vzniku nádorových onemocnění nejsou jen genetické předpoklady, znečištěné životní prostředí či přibývající věk. Přibližně 30-35% je bohužel způsobeno také nevhodným (nezdravým) životním stylem pacienta. Nezdravým životním stylem se rozumí například obezita, velká míra stresu, neumírněná konzumace alkoholu, kouření či nedostatek pohybu. Je také potvrzeno, že mezi nezdravý životní styl patří i nízká konzumace ovoce a zeleniny, u které je znám pozitivní vliv antioxidantů a fytochemikálií.

Teplý Ave Natura ELIXÍR v kavárně Centrum života v Ostravě

Když už jsme narazily na téma antioxidanty, nemůžeme opomenout zmínit další bod spolupráce, a to, že v kavárně Centrum života v Ostravě-Vítkovicích budete moct nalézt i náš Ave Natura ELIXÍR v teplé variantě s medem a citrónem, který Vás zahřeje nejen v daný moment, ale zahřeje i vaše zdraví při dlouhodobém užívání.

Náš Ave Natura Elixír je zásaditým výživovým doplňkem, někdy také přezdívaným jako „živá voda pro naše buňky“ a je znám jako velmi účinný antioxidant. Což je látka, která dokáže v organismu vyrovnávat škodlivé účinky probíhajících oxidačních procesů. Náš elixír navíc i přispívá k tvorbě buněk nových, a tedy regeneraci celého těla.

Pokud se u nás v těle tedy objeví volné radikály, antioxidanty jim poskytují jeden elektron, který mají navíc a tím pádem volné radikály nemohou působit další škody. Naše tělo bohužel samo antioxidanty produkuje pouze v omezeném množství, a proto je lepší ho tělu dodávat i třeba z preventivních důvodů. Navíc díky tomu, že je náš Ave Natura Elixír zdrojem ihned několika minerálů, vitamínů a stopových prvků je vhodný i při nadměrném stresu či zátěži, ať už psychické či fyzické. Také uvolňuje tuky, cholesterol a další škodlivé látky z cévního systému a navazuje na sebe těžké kovy.

 

Untitled Elixir AVE NATURA více info zde 

KÁVA ŽIVOTA v nabídce i na našem e-shopu

V nabídce kavárny Centrum Života naleznete také i výbornou kávu z pražírny výběrové kávy Coffee Culture, která je přímo pražená pro Nadační fond Pavla Novotného. Jedná se o brazilskou zrnkovou kávu, 100 % Arabica s příchutí javorového sirupu, ostružin a karamelu, tudíž skvělá na podzimní a zimní dny. Navíc kávě i zelenému čaji jsou připisovány také antikancerogenní účinky.

Pokud nemáte možnost se do kavárny dostavit nezoufejte. V rámci naší spolupráce jsme se Vám rozhodly zprostředkovat Kávu života i skrze naše webové stránky! Nákupem této kávy samozřejmě přispíváte a podporujete částkou z ceny i VY provoz Centra života v Ostravě-Vítkovicích.

 

IMG_2929

 

Káva života více info zde 

 

Věříme, že tato spolupráce přinese hlavně mnoho dobrého a moc se na ni těšíme, protože společně s Nadačním fondem Pavla Novotného věříme v život!

 

Vaše Snímek obrazovky 2019-05-08 v 22.59.20