VYVÁŽENÁ STRAVA, TÁ SPRÁVNÁ CESTA KE ZDRAVÍ NAŠÍ POKOŽKY

VYVÁŽENÁ STRAVA, TÁ SPRÁVNÁ CESTA KE ZDRAVÍ NAŠÍ POKOŽKY

 

Na trhu existuje celá řada kvalitních kosmetických výrobků, které jsou schopny efektivně redukovat několik faktorů týkající se naší pokožky, včetně našich vlastních. Samozřejmě, její zdraví není jen otázkou správného výběru pleťového séra, ale především naší životosprávy.

 

Snímek obrazovky 2020-04-01 v 12.10.29

 

 

Při pohledu na množství již existujícího obsahu k danému tématu bychom toto tvrzení mohli klidně označit za jedno velké klišé. Ale nakolik máme my, lidé, při různých činnostech tendenci vnitřně ignorovat principy, o kterých tušíme že jsou správné, rozhodli jsme se, že si tyto zásady přece připomeneme :). 

Níže se pokusíme shrnout alespoň základní faktory, které mají na tuto oblast jednoznačný stimul. To, do jaké míry, odhalí jen vlastní zkušenost. 

 

 

článok_omega-1024x614

 

 

UPŘEDNOSTŇUJTE POTRAVINY S NIŽŠÍM GLYKEMICKÝM INDEXEM (GI)

Zkuste do vašeho jídelníčku zařadit potraviny, které uvolňují cukr pomaleji, tedy mají střední až nízký GI - například luštěniny a celozrnné produkty. Dostatečný příjem vlákniny a strava bohatá na fytoestrogeny - rostlinné hormony, může také vést k regulaci inzulínu a k hormonální rovnováze v našem těle.

Samozřejmě, i tento faktor je třeba brát s rezervou a k výběru takových potravin přistupovat obezřetně, protože GI může častokrát působit zmateně. Protože výrobky s nízkým GI mohou zároveň obsahovat vysoký podíl tuku.

 

NEZAPOMÍNEJTE NA DOSTATEK OMEGA-3 MASTNÝCH KYSELIN

Téměř totožný název omega-3 a omega-6 není náhoda, protože pro náš organismus je mimořádně důležitý právě jejich správný poměr s protizánětlivým účinkem. Vzhledem k tomu, že v moderní stravě převládají zejména rostlinné tuky (omega-6), rozhodně se doporučuje konzumovat více omega-3 mastných kyselin. Kromě olejnatých ryb jsou klíčový zdrojem právě avokádo, vlašské a lískové ořechy, chia semínka a lněná semínka.

 

DOPŘEJTE SI POHÁR ČERVENÉHO VÍNA

Tolik skloňovaná volné radikály a oxidace je výsledkem právě nedostatečného množství přírodních antioxidantů, tedy mluvíme io vitamínech A, C, E. Ty najdeme právě v tmavém a bobulovitého ovoci (červené hrozny a borůvky), tedy sklenku červeného vína můžeme považovat za ideál. V případě, že chceme být k našemu tělu ještě o něco ohleduplnější, díky obsahu přírodních polyfenolů a účinné látce Resveratrol je dokonalým řešením právě náš Elixir.

 

 

Ucelený soubor přírodních extraktů a silný antioxidant podporující celkové zdraví a imunitu s měřitelným výsledkem.  

 

ORP

tlačítko OBJEDNAT

 

 

V rámci přirozené stravy jsou řeřicha a avokádo významným zdroji vitamínu E. Naopak oranžově zbarvené potraviny jako například dýně, batáty a mrkev jsou pro vysoký obsah beta-karotenu bohaté na vitamin A.

 

DOPLŇTE ZINEK

Jedná se o tělu přirozený stopový prvek, který pomáhá snižovat záněty a působí proti kožní bakterii. Podílí se na syntéze bílkovin a nukleových kyselin, matebolizuje cukry a ovlivňuje růst, dělení a regeneraci buněk. Také přispívá k celkovému zdraví nehtů a vlasů. Jeho vydatným zdrojem je hlavně zelenina jako kapusta nebo brokolice.

 

ZÁVĚR

Pokud hodnotná strava, pitný režim a dostatek pohybu významně ovlivňují celkové zdraví našeho těla, vědecké studie a především náš zdravý rozum nám napoví, že stejný výsledek bude provázet i zdraví a správnou funkci naší dermální soustavy. Také je důležité si uvědomit, že každý orzanizmus je jistým způsobem unikátní, tedy i reakce na každý podnět nebo potravinu může být odlišná.